Jeśli w tym miejscu nie widzisz menu, uaktualnij swoją przeglądarkę.

 Komunikaty: 
 
Pozostałe weekendy formacyjne PDF Drukuj Email
WEEKEND DLA MĘŻCZYZN 8-9.04.2017 "MĘŻCZYZNA KATOLIK - FAKTY I MITY"

"Jesteśmy mężczyznami - takie powołanie wybrał nam Bóg w chwili naszego poczęcia. Żyjemy, wierzymy, przyjaźnimy się z Bogiem i ludźmi jako mężczyźni. We współczesnym świecie pytamy o swoje miejsce, o swoją rolę. Jaka ma być wiara mężczyzny? Czym ma się różnić od wiary kobiecej czy od wiary zakonników? Szumay wzorców ojca, męża, profesjonalisty, kapłana, mężczyzny wierzącego. Chcemy wspólnie przyjrzeć się tym wzorcom, dostrzec i odkłamać stereotypy, ale także odnaleźć i zrozumieć dobre przykłady." - w imieniu Zespołu prowadzącego: ks. Andrzej Grefkowicz i Jacek Nowicki

Spotkanie poprowadzą: S.dr. Judyta Pudełko PDDM, o. Adam Schulz SJ, Tomasz Rowiński, ks. Andrzej Grefkowicz, Jacek Nowicki, Tomasz Gniewek, Paweł Pery, Franciszek Rakowski, Arek Nalej.

Program rozpoczyna się w sobotę o godz. 8.00, a kończy w niedzielę o godz. 13.00. Koszt 110 zł.

CÓRA KRÓLEWSKA – WEEKENDOWE SPOTKANIE DLA KOBIET (cz.2)

    Córa Ķrólewska to weekendowe spotkanie formacyjne dla kobiet, które pragną pogłębionej refleksji nad swoją kobiecością już od początku życia. Będzie tu możliwość poddania leczącej miłości Boga Ojca relacji z matką i ojcem, które - począwszy od dzieciństwa - rzutowały na ich kobiecość i postrzeganie siebie. To okazja, by spotkać się z dziewczynką, która drzemie w każdej kobiecie, aby pomóc jej dojrzeć i nawiązać osobistą, dorosłą więź z Jezusem. Dobrą bazą dla tych treści jest weekend formacyjny „Kobieto, kim jesteś?”, który miał miejsce już kilka razy w domach rekolekcyjnych Federacji Wieczernik. W programie nauczanie ze świadectwami, grupy dzielenia, Eucharystia, modlitwa osobista i wspólnotowa.

    Program rozpoczyna się w sobotę o godz. 8.00 (można przyjechać w piątek wieczorem, uprzedzając o tym), a kończy się w niedzielę ok. godz. 13.00.


KOBIETO, KIM JESTEŚ? – WEEKENDOWE SPOTKANIE DLA KOBIET

    Na weekendowe spotkanie formacyjne zapraszamy kobiety, które chcą odkryć swoją kobiecość jako zamysł i dar Boga, będący jednocześnie drogą do Niego i szansą na pogłębienie relacji z Nim. W programie nauczanie ze świadectwami, grupy dzielenia, Eucharystia, modlitwa osobista i modlitwa wstawiennicza.
    Program rozpoczyna się w sobotę o godz. 8.00 (można przyjechać w piątek wieczorem, uprzedzając o tym), a kończy się w niedzielę ok. godz. 13.00.

WARSZTATY DLA ANIMATORÓW REO

    Zapraszamy osoby zaangażowane w prowadzenie seminariów REO oraz turnusów rekolekcyjnych: osoby głoszące katechezy, dające świadectwo, prowadzące grupy dzielenia, odpowiedzialne za sprawy organizacyjne. Także te, które chcą przygotowywać się do takiej posługi. Treści teoretyczne omawiają poszczególne etapy rekolekcji, ich cel oraz środki stosowane do osiągnięcia celu (m.in. katecheza, świadectwo, modlitwa osobista, grupy dzielenia, nabożeństwa). Przewidziane są także zajęcia praktyczne. Poruszane są też sprawy organizacji seminarium REO, jest możliwość wymiany doświadczeń i zadawania pytań. 

Program rozpoczyna się w piątek o godz. 19.00, kończy w niedzielę obiadem ok. 13-tej. 

Zgłoszenia przez formularz internetowy albo mailowo - potwierdzone przez Odpowiedzialnego za swoją grupę Odnowy


WARSZTATY MUZYCZNE 

    Zapraszamy wszystkich animatorów muzycznych oraz osoby z zespołów muzycznych, scholi czy jakkolwiek animujące śpiew w grupach Odnowy, na warsztaty muzyczne, które odbędą się w domu rekolekcyjnym „Wieczernik” w Magdalence w terminie 21-23 listopada 2014. Prowadzi ekipa ze wspólnoty „Siloe” z Żyrardowa oraz zaproszeni muzycy chrześcijańscy.

    Zajęcia będą się odbywały w następujących klasach: śpiew, animacja  (taniec, uwielbienie), gitara (akustyczna, elektryczna i basowa), instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, instrumenty solowe (skrzypce, flet, saksofon itd.).

    Rozpoczęcie w piątek 21 listopada o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę 23 listopada ok. 13.00. Koszt 130 zł (pokój z łazienką) lub 110 zł (pokój bez łazienki – łazienka w korytarzu). 

W celu zgłoszenia się należy wypełnić formularz i przysłać mailem na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Formularz można otrzymać u odpowiedzialnego za swoją grupę Odnowy albo poprosić o przysłanie z CF Wieczernik.

Propozycje innych weekendów formacyjnych znajdują się tutaj.