Jeśli w tym miejscu nie widzisz menu, uaktualnij swoją przeglądarkę.

 Komunikaty: 
 
Kongres Odnowy w Duchu Świętym PDF Drukuj Email
Aktualności
Wpisany przez Monika   
czwartek, 21 lutego 2013 18:48

Zaproszenie na VII Ogólnopolski Kongres Odnowy w Duchu Świętym
Częstochowa, 18 maja 2013 r.

Alleluja!
Drodzy Siostry i Bracia.
Jak co roku Krajowy Zespół Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym organizuje na Jasnej Górze spotkanie gromadzące członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym, a także wszystkich tych, którzy chcą spotkać żywego, zmartwychwstałego Pana, a nie mieli do tej pory doświadczenia odnowienia życia w Duchu Świętym. Jak co roku, spotkamy się w trzeci majowy weekend. Wreszcie jak co roku możemy być pewni, że dobry Bóg objawi swą dobroć, gdy będziemy się wspólnie modlić.

W roku 2013 nasze spotkanie przypada jednakże w szczególnych okolicznościach. To właśnie na 18 maja Ojciec Święty Benedykt XVI zaprosił wszystkie ruchy i stowarzyszenia kościelne z całego świata na wspólną modlitwę na Placu Św. Piotra. Tego rodzaju spotkania, zapoczątkowane w 1998 r. przez bł. Jana Pawła II, mają już pewnego rodzaju tradycję. W tym roku odbędzie się ono już po raz trzeci. Zawsze dzieje się w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.


Mam świadomość, że większość członków grup modlitewnych nie będzie w stanie pojechać do Rzymu na to ważne wydarzenie. Skłoniło to Krajowy Zespół Koordynatorów do utrzymania tradycyjnego dla nas terminu jasnogórskiego spotkania. Stąd zapraszam w imieniu Krajowego Zespołu Koordynatorów wszystkich do Częstochowy na sobotę 18 maja 2013 r.
Najbliższy Kongres odbędzie się 30 lat po pierwszym ogólnopolskim spotkaniu członków grup Odnowy Charyzmatycznej. Dla ponad 3 tysięcy osób z całej Polski była to wówczas okazja do pierwszego w historii spotkania się. Podobnie jak pionierzy polskiej Odnowy również i my zgromadzimy się u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej.

Następujący fragment został zmieniony w związku z informacją otrzymaną na początku kwietnia:

W tym roku głównymi mówcami naszego Kongresu będą liderzy Odnowy Charyzmatycznej z Brazylii. Oto ich sylwetki: 

LÁZARO PRAXEDES DE OLIVEIRA jest żonaty, z wykształcenia księgowy. W Odnowie Charyzmatycznej od 1989 r. Przeszedł drogę lidera grupy modlitewnej, koordynatora regionalnego i diecezjalnego Odnowy, aż w końcu na poziomie krajowym w Brazylii był głównym odpowiedzialnym za posługę głoszenia (2006-2012). W Brazylii często wykorzystywany przy okazji różnorakich wydarzeń charyzmatycznych. Jako znakomity mówca przemawiał także na pierwszej zorganizowanej przez ICCRS Światowej Konferencji Młodzieży w lipcu 2012 r. Obecnie służy jako dyrektor generalny narodowego biura Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Brazylii.

REINALDO BESERRA DOS REIS to jeden z pionierów Odnowy w Duchu Świętym w Brazylii, w której służył jako Przewodniczący Narodowego Komitetu Odnowy. Przez 5 lat był delegatem ICCRS (2002-2006). Obecnie główną jego posługą jest głoszenie i formacja, nie tylko na terenie Brazylii. Na poziomie ogólnokrajowym koordynuje także działania komitetu wspólnot charyzmatycznych. Opublikował kilka książek dotyczących życia duchowego i dynamiki ruchu charyzmatycznego. Reinaldo jest żonaty i ma czwórkę dzieci

***
Jako że tegoroczny Kongres Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zdecydowaliśmy jako Rada Krajowego Zespołu Koordynatorów, żeby trwał on aż do wieczora. Zgodnie w wieloletnią tradycją, większość naszych wspólnot w całym kraju organizuje w swoich parafiach nocne czuwania przed świętem Pięćdziesiątnicy, upraszając zstąpienia Ducha Świętego. W tym roku niemożliwy byłby powrót na czas, aby zorganizować tego typu spotkania. Z tego też powodu zapraszam do trwania na wspólnej modlitwie w naszym narodowym Wieczerniku w gronie nie kilkuset czy kilku tysięcy osób, ale o wiele większym aż do wspólnego zakończenia naszego spotkania Apelem Jasnogórskim. Podróż powrotna autokarami, czy innymi środkami lokomocji może być okazją do kontynuowania wyjątkowego klimatu wspólnego świętowania poprzez wspólne świadectwo i dziękczynienie za to, co Pan uczyni dla nas tego szczególnego dnia. Dla wielu z nas przybywających z odległych stron Polski i zza zagranicy może to być rzeczywiste całonocne Czuwanie.

Łączę się z Wami w modlitwie w intencji nadchodzącego Kongresu wierząc, że czeka nas wielka duchowa uczta w obecności naszej Jasnogórskiej Matki.

Ks. Mariusz Mik
Przewodniczący Krajowego Zespołu KoordynatorówProgram Kongresu 18 maja 2013 r. (sobota)

9:30 – powitanie
10:15 – konferencja I
          – świadectwa  
12:00 – Anioł Pański
12:20 – Odnowienie wyzwania wiary – ks. Mariusz Mik
13:00 – przerwa na obiad
15:00 – uwielbienie Miłosierdzia Bożego
15:30 – Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie
18:00 – przerwa
19:00 – modlitwa śpiewem
19:15 – konferencja II
         – modlitwa o wylanie Ducha Świętego
21:00 – Apel Jasnogórski – bp Bronisław Dembowski