Jeśli w tym miejscu nie widzisz menu, uaktualnij swoją przeglądarkę.

 Komunikaty: 
 
Ewangelizacja uliczna 2013 PDF Drukuj Email
Archidiecezja Warszawska
Wpisany przez Monika   
środa, 05 czerwca 2013 14:14

Zapraszamy do włączenia się w ewangelizację uliczną. To jedna z wielu form ewangelizacji, w które od lat angażują się grupy Odnowy razem z innymi ruchami. W tym roku odbędzie się ona w następujące niedziele i jedną sobotę: 

26 maja

2 czerwca

7 lipca

25 sierpnia

8 września

21 września (sobota) - na terenie par. Wniebowstąpienia Pańskiego Al. KEN, w ramach II Kongresu Ewangelizacji

13 października

Ewangelizacja (z wyjątkiem tej 21.09.) rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po niej wychodzimy na ulicę Freta, przed kościół Ducha Świętego. Zakończenie ok. godziny 18.00. W to dzieło można zaangażować się w różny sposób:

1. Ewangelizacja bezpośrednia (rozmowy z przechodniami), którą mogą prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub "Paweł". Osoby te zgłaszają się do Karoliny Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej, którą prowadzi Zespół Muzyczny z grupy "Maria Magdalena". Grupa spotyka się wcześniej o godzinie 15.30 w tym samym miejscu, czyli z boku kościoła wejście od ul. Długiej 3. Można po prostu przyjść i się dołączyć. 

3. Świadectwo. Jeśli są w Twojej grupie osoby, które mogłyby powiedzieć kerygmatyczne świadectwo, publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie, to prosimy, by skontaktowały się z Magdą Szymczyk Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu weryfikacji i ewentualnego doszlifowania świadectwa.
 
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Wystarczy przyjść na godz. 16.00 i po modlitwie zgłosić się do Uli lub do Ali, aby otrzymać konkretne zadanie modlitewne na daną ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.