Jeśli w tym miejscu nie widzisz menu, uaktualnij swoją przeglądarkę.

 Komunikaty: 
 
Ewangelizacja uliczna 2016 PDF Drukuj Email
Archidiecezja Warszawska
Wpisany przez Monika   
sobota, 14 maja 2016 10:12

Zapraszamy do włączenia się w ewangelizację uliczną. To jedna z wielu form ewangelizacji, w które od lat angażują się grupy Odnowy.
Ewangelizacja rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po nim rozpoczyna się ewangelizacja na ulicy Freta, przed kościołem Ducha Świętego. Zakończenie ok. godziny 18.30. Terminy: 29 maja, 19 czerwca, 27 sierpnia,  4 września, 9 października. W to dzieło można zaangażować się w różny sposób:


1. Ewangelizacja bezpośrednia (rozmowy z przechodniami), którą mogą prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub "Paweł". Osoby te zgłaszają się do Karoliny Węglarczyk Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej. Grupa spotyka się wcześniej o godzinie 15.30 w tym samym miejscu, czyli z boku kościoła wejście od ul. Długiej 3. Do tej grupy  może należeć każdy kto umie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie i chciałby podjąć taką posługę. Można po prostu przyjść i się dołączyć.

3. Świadectwo. Jeśli są w Twojej grupie osoby, które mogłyby powiedzieć kerygmatyczne świadectwo, publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie, to prosimy, by skontaktowały się z Karoliną.
 
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Wystarczy przyjść na godz. 16.00 i po modlitwie zgłosić się do Uli lub do Ali, aby otrzymać konkretne zadanie modlitewne na daną ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.

5. Scenki ewangelizacyjne. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć to proszę o kontakt z Anną Krzesak: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

List od odpowiedzialnych za ewangelizację uliczną na rok 2016

Rozpoczynamy kolejny rok ewangelizacji ulicznych. W tym roku zaczynamy 29.05.2016. Tradycyjnie jest to niedziela. Nasze pierwsze spotkanie będzie tym razem wyjątkowe, ponieważ o godzinie 15.00 (29.05.2016) odbędzie się spotkanie przygotowawcze do całego sezonu dla muzycznych i ewangelizatorów. Oba spotkania odbędą się w salkach, w których spotykamy się przed każdą ewangelizacją uliczną tj. w salkach na górze w klasztorze Ojców Paulinów, wejście od ul. Długiej . Oba spotkania będą w dwóch różnych salkach. Wszystkich pozostałych zapraszamy tradycyjnie na godzinę 16.00 do klasztoru.

Zapraszamy Wszystkich po Kursie Pierwsze Słowo czy Kursie Paweł do posługi ewangelizatorów - chętnych proszę o kontakt pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Tych, którzy chcieliby ewangelizować śpiewem  lub grą na jakimś instrumencie zapraszamy do zespołu muzycznego. Z kolei tych, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowanie scenek ewangelizacyjnych proszę o kontakt z Anna Krzesak pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Każdego, kto chciałby wziąć udział w ewangelizacjach ulicznych zapraszamy do posługi jako Aniołka - jest to posługa podejmowana w czasie ewangelizacji ulicznych i polega na nieustającej modlitwie za przydzieloną parę ewangelizatorów. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w ewangelizacjach ulicznych prosimy o modlitwę za to dzieło.