Jeśli w tym miejscu nie widzisz menu, uaktualnij swoją przeglądarkę.

 Komunikaty: 
 
Ewangelizacja uliczna 2015 PDF Drukuj Email
Archidiecezja Warszawska
Wpisany przez Monika   
wtorek, 26 maja 2015 14:25

Zapraszamy do włączenia się w ewangelizację uliczną. To jedna z wielu form ewangelizacji, w które od lat angażują się grupy Odnowy.
Ewangelizacja rozpoczyna się modlitwą wszystkich zaangażowanych - w klasztorze Ojców Paulinów, ul. Długa 3, o godzinie 16.00. Po niej wychodzimy na ulicę Freta, przed kościół Ducha Świętego. Zakończenie ok. godziny 18.30. Terminy: 24 maja, 21 czerwca, 22 sierpnia, 30 sierpnia, 27 września, 11 października. W to dzieło można zaangażować się w różny sposób:


1. Ewangelizacja bezpośrednia (rozmowy z przechodniami), którą mogą prowadzić osoby po ukończeniu Kursu "Pierwsze słowo" lub "Paweł". Osoby te zgłaszają się do Karoliny Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Można się również zaangażować do grupy śpiewającej. Grupa spotyka się wcześniej o godzinie 15.30 w tym samym miejscu, czyli z boku kościoła wejście od ul. Długiej 3. Do tej grupy  może należeć każdy kto umie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie i chciałby podjąć taką posługę. Można po prostu przyjść i się dołączyć.

3. Świadectwo. Jeśli są w Twojej grupie osoby, które mogłyby powiedzieć kerygmatyczne świadectwo, publicznie, w czasie ewangelizacji, w wybranym terminie, to prosimy, by skontaktowały się z Karoliną.
 
4. Modlitwa osłonowa. Jest to modlitwa za osoby prowadzące rozmowy i także za innych zaangażowanych w ewangelizację. Wystarczy przyjść na godz. 16.00 i po modlitwie zgłosić się do Uli lub do Ali, aby otrzymać konkretne zadanie modlitewne na daną ewangelizację. Tę posługę może podejmować każdy, bez specjalnego przygotowania.

5. Scenki ewangelizacyjne. Gdyby ktoś chciał się przyłączyć to proszę o kontakt z Anną Krzesak: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.